Jak učit o filmu? Filmouka aneb Průvodce světem filmu a audiovize (nejen) pro děti školou povinné

Na představení knihy a besedu s autorem vás srdečně zve Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu a Vydavatelství Univerzity Palackého

Co je to film? Jak vzniká? Jak se vyvíjel? Jak mu rozumět, když jste dítě? A jak ho vysvětlit, kdy jste rodič nebo učitel?

Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu ve spolupráci s Vydavatelstvím Univerzity Palackého představuje publikaci Filmouka. Průvodce světem filmu a audiovize pro základní školy. Unikátní průvodce pro žáky, rodiče i učitele vysvětluje vše podstatné, co je spojeno s filmem a audiovizuální kulturou. Komplexní projekt kombinuje tištěnou knihu s multimediální platformou a skrze srozumitelné texty, pestré grafické zpracování, na němž se podílel i Jaromír Švejdík, a vhodně zvolené filmové ukázky chce malým i velkým čtenářům přinést vhled do světa filmu a audiovize.

Během představení knihy se budeme věnovat nejen tomu, jak publikaci využít doma či ve škole, ale také možnostem a přínosům filmového vzdělávání u nejmladší školní generace obecně.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info