Je nalezena tím, koho hledá

Na promítání dokumentárního filmu a besedu s jeho protagonistkou, překladatelkou Annou Kareninovou vás srdečně zve nakladatelství Munipress.

Film tak citlivý, jemný a vnitřně krásný, jako jeho protagonistka.“ (ČSFD)

Meditativní dokument Petra Michala sleduje současný život uznávané překladatelky Anny Kareninové. Film se do velké míry zabývá jejím vztahem s již zesnulým manželem a básníkem Petrem Kabešem a samotou, s níž se překladatelka musela vyrovnat. Nejedná se o konvenční dokumentární portrét, jelikož režisér neklade otázky a nechává Kareninu nahlas vyřknout její myšlenky a pocity, pozoruje ji nenucenou kamerou při práci či horských výpravách. Zároveň snímek představuje implicitní důkaz lásky k analogovému médiu, nejen knize, ale také analogovému filmu, jehož vlastnosti jsou nejen viditelné, ale téměř i hmatatelné.

Na promítání filmu naváže beseda s jeho protagonistkou zaměřená na literární překlad díla Milana Kundery, ale i jiných autorů.

PhDr. Anna Kareninová, překladatelka a literární esejistka, se věnuje náročným překladům literárním: jejími hlavními autory jsou francouzský prozaik Louis-Ferdinand Céline a americký básník Ezra Pound. Je také autorkou filmových titulků a dialogů k více než dvěma stům filmů kinematografie frankofonní, anglofonní a italské.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info