Hantec snadno a rychle

Na představení učebnice Hantec snadno a rychle a slovníku Extrabetálná vekslbichla autorů Aleše Marka a Stanislava Zajíčka s ilustracemi Pavla Čecha vás srdečně zve nakladatelství Sursum.

Pro profesionály i pro laiky – přijďte si prohlédnout publikace, které vám pomohou zorientovat se v hantecu, neboli tzv. brněnštině. Seznámíte se s legendou brněnského hantecu Frantou Kocourkem i s díly některých současných autorů, kteří se věnují literární činnosti v tomto ojedinělém jazykovém fenoménu.

Ale pozor! Protože se brněnský hantec prolíná všemi sociálními i intelektuálními vrstvami Brňanů, některé výrazy jsou jadrné, místy i drsné. Příliš útlocitného čtenáře tedy varujeme – pro pochopení celého spektra brněnské mluvy se těmto výrazům nebylo možno vyhnout a v tomto slovníku jsou zahrnuty. A to tak, jak se skutečně používají. Bez obalu.

RNDr. Aleš Marek je biolog a publicista, autor několika publikací o hantecu.

PhDr. Stanislav Zajíček byl už v životě lecčím – dětským hercem, poslancem v parlamentu i učitelem v soukromé škole. Posledních dvacet let vyučuje češtinu a latinu na Gymnáziu Matyáše Lercha v Brně.

Pavel Čech je český malíř, autor komiksů, ilustrátor a tvůrce autorských knih.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info