Flanelem proti válce aneb česká prezidentská volba 2023

Na uvedení nové knihy a debatu s editory Milošem Gregorem a Jakubem Šedem vás srdečně zve nakladatelství Books & Pipes.

Třetí přímá volba prezidenta České republiky v roce 2023 se konala v atmosféře plné napětí a očekávání, způsobené jak výkonem funkce dosluhujícího prezidenta, tak také válkou na Ukrajině a související energetickou a migrační krizí. Ačkoliv se nejedná o problémy, které by prezident měl ve své kompetenci (vy)řešit, tyto faktory se na podobě předvolebního klání i voleb samotných podepsaly. Vypjatou situaci kolem prezidentské volby a její důsledky pro současnost si připomeneme s politology Milošem Gregorem a Jakubem Šedem.

Mgr. Miloš Gregor, Ph.D. vystudoval politologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, kde v současnosti pracuje jako odborný asistent Katedry politologie. Hlavním polem jeho výzkumného zájmu jsou zejména politický marketing, volební kampaně a analýza propagandy a dezinformací.

Mgr. Jakub Šedo, Ph.D. je odborným asistentem na Katedře politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Ve své výzkumné činnosti se věnuje především problematice voleb a volebních systémů.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info